> Minikoparki KUBOTA SERIA U > KUBOTA U36-4

Wróć do maszyn

Minikoparka KUBOTA U36-4

Minikoparka KUBOTA U36-4
0 kg
Waga maszyny
0 m
Głębokość kopania

Minikoparka KUBOTA U36-4​ spełnia wszystkie wymagania stawiane nowoczesnej maszynie. Model KUBOTA U36-4 ma nową przestronną kabinę, co zapewnia więcej komfortu operatorowi maszyny. Podczas wykonywanych prac minikoparka oferuje dużą stabilność. Obrys maszyny nie wychodzi poza obrys gąsienic maszyny zapewniając swobodną pracę przy ograniczonej przestrzeni roboczej. Kubota U36-4 zapewnia dużą wydajność i produktywność maszyny.

Główne zalety modelu U36-4

Imponujące osiągi

Maszynę napędzana jest oryginalnym silnikiem KUBOTA o mocy 24,2 KM, który zapewnia elastyczność pracy jak i ogromną siłę kopania. Potężne oraz dobrze wyważone ramię z łyżką pozwala operatorowi kopać szybciej, głębiej i bardziej wydajnie nawet w najtrudniejszych warunkach. Zaprojektowany, tak aby zmaksymalizować kopanie i wydajność, przy zapewnieniu zminimalizowanego zużycia paliwa, wibracji i hałasu. Całkowicie otwierane, duże otwierane klapy, zapewniają doskonały i szybki dostęp do komory silnika, co ułatwia dostęp do podstawowych elementów silnika.

Komfort pracy operatora

Minikoparka KUBOTA U36-4​ oprócz wydajności, wytrzymałości minikoparka oferuje również komfort stanowiska pracy dla kierującego maszyną. Nowoczesna kabina oferuje dużo miejsca, zapewnia komfortowe warunki pracy operatorowi minikoparki. Obszerność kabiny zapewnia doskonałą widoczność. Ergonomiczny, komfortowy fotel i na nowo zaprojektowany system cyrkulacji powietrza znacząco wpływa na komfort pracy, co powoduje mniejsze zmęczenie operatora minikoparki. Zarówno model z kabiną i zadaszeniem spełnia wymogi bezpieczeństwa systemów ROPS i TOPS, zapewniające bezpieczeństwo operatorowi maszyny w razie jej przewrócenia/upadku.

Doskonałość

Obrys koparki nie wychodzi poza obrys gąsienic co zapewnia maszynie swobodną pracę w ograniczonej przestrzeni roboczej. Do maszyny możemy podłączyć różnego rodzaju osprzęt hydrauliczny co zwiększa jeszcze bardziej jej uniwersalność.

Przyjazny dla użytkownika

Łatwiejszy dostęp, prostsze ustawienia, łatwe do odczytania wskaźniki oraz powiadomienia umożliwiają ciągłą kontrolę stanu koparki. Panel kontrolny umieszczony jest w prawym górnym rogu dla lepszej widoczności jak i funkcjonalności. Lampki kontrolne/ostrzegawcze będą ostrzegać i również wyświetlać numery kodów np. w przypadkach niebezpieczeństwa przegrzania, problemach z hydrauliką i innych.

Łatwe sterowanie przepływem, dogodne przełączanie – palec wskazujący steruje łącznikiem/wyłącznikiem umożliwiając prostą obsługę specjalnych aplikacji, które wymagają stałego przepływu oleju. Dążąc do doskonałości zaprojektowano nowy cyfrowy panel. Czytelny cyfrowy wyświetlacz, łatwiejsza obsługa dźwigni, przełączników – wszystko to tylko oferuje model KUBOTA U36-4.

Osprzęt dodatkowy

Szybkozłącza mechaniczne firm HENLE i LEHNHOFF. Otwieranie oraz zamykanie następuje ręcznie za pomocą klucza.
Szybkozłącza półautomatyczne firmy CANGINI. Przewaga nad mechanicznym polega na tym, iż operator ręcznie za pomocą klucza otwiera szybkozłącze odpinając łyżkę a kolejną zapina już automatycznie z kabiny. Zwalniana zapadka za pomocą wbudowanych sprężyn wysuwa zaczepy łyżki. Czyli operator tylko raz opuszcza kabinę w celu wymiany łyżki. Zobacz film – Jak zamontować łyżkę na szybkozłączu półautomatycznym
Szybkozłącza w pełni hydrauliczne. Operator korzystając z dodatkowej zabezpieczonej linii hydraulicznej bez opuszczania kabiny dokonuje pełnej wymiany osprzętu.
Łyżka do kopania do minikoparek

Do minikoparki KUBOTA U36-4 standardowo polecamy łyżki do kopania o szerokościach 250 mm, 300 mm, 400 mm oraz 500 mm.

Łyżka skarpowa dedykowana do U36-4 to 1200 mm.

Łyżki do kopania oraz łyżka skarbowa może być dodatkowo zamówiona w opcji w systemie SymLock. Daje to operatorowi możliwość wykorzystania łyżek jako podsiębierne oraz przedsiębierne.

Łyżka uchylna do minikoparek

Minikoparka KUBOTA U36-4 może być wyposażona również w łyżkę skarpową uchylną. Do jej sterowania wykorzystuje się linię hydrauliczną na ramieniu, która jest standardowym wyposażeniem minikoparki oraz pedał umiejscowiony po lewej stronie kabiny. Łyżka skarpowa połączona jest z linią hydrauliczną szybkozłączami co pozwala na jej szybkie wypięcie z szybkozłącza. Taka łyżka również może być zamówiona w systemie SymLock.

Bardziej zaawansowanym sposobem sterowania łyżkami ich kątem kopania jest wyposażenie minikoparki KUBOTA w głowicę powertilt. Pozwala ona na wychylenie dowolnej łyżki w zakresie 90 stopni w prawo i lewo.

W swojej ofercie firma WOBIS posiada głowice powertilt firm CANGINI, HENLE oraz LEHNHOFF. Dostępne są wersje głowic powertilt w wersji szybkozłącza mechanicznego jak i hydraulicznego.

Wiertnica DIGGA PDX2 – istnieje możliwość podpięcia urządzenia do minikoparki KUBOTA model U36-4. Maksymalna szerokość wiercenia do 600 mm (w zależności od podłoża).

Wiertła – do KUBOTA U36-4, zaleca się wiertła od 100 do 600 mm szerokości (w zależności od podłoża).

Do modelu minikoparki KUBOTA U36-4 proponujemy młot hydrauliczny SOCOMEC DMS165. Waga urządzenia 150 kg, w wyposażeniu standardowym dostajemy młot z grotem. Jako opcję dodatkową proponujemy płytę montażową do minikoparek KUBOTA i węże hydrauliczne.

Do modelu minikoparki KUBOTA U36-4 proponujemy młot hydrauliczny firmy CHICAGO Pneumatic RX3. Waga młota to 166 kg, w wyposażeniu standardowym znajduje się młot z grotem. Dodatkowo proponujemy płytę montażową do minikoparki KUBOTA wraz z wężami hydraulicznymi do urządzenia.

Dane techniczne U36-4

Model silnikaKUBOTA-Diesel D1703-M-DI-E4
Pojemność1647 cm3
Moc silnika KM / obr-min24,2 / 2200
Moc silnika kW / obr-min17,8 / 2200
Głębokość kopania3410 mm / –
Wysokość unoszenia*4905 mm / –
Szerokość1700 mm
Wysokość z kabiną2480 mm
Wysokość z zadaszeniem2480 mm
Siła kopiąca łyżki30,0 kN
Siła kopiąca ramienia*17,1 kN / –
Przepływ l/min61,6 l/min
max ciśnienie Mpa ( kgf/cm2)20,6 ( 210 )
Maksymalna prędkość jazdy3.0 / 4,6 km/h
Prześwit285 mm
Waga kabina / zadaszenie kg *3756 / 3576

Galeria minikoparki U36-4