> Minikoparki KUBOTA SERIA KX > KUBOTA KX080-4 MGL

Wróć do maszyn

Minikoparka KUBOTA KX080-4 MGL

Minikoparka KUBOTA KX080-4
Waga maszyny
0 kg
Głębokość kopania
0 m

KUBOTA KX080-4 MGL to minikoparka o bardzo dużej mocy, komfortowa i łatwa w obsłudze. Spełnia wszystkie wymagania stawiane nowoczesnym maszynom. Potężna siła kopania, elastyczność, wszechstronność  i przestronna kabina mają wpływ na zwiększoną wydajność i komfort pracy.

 

Tutaj znajduję się nowszy model: KUBOTA KX085-5 !!

Główne zalety modelu KX080-4 MGL

Silnik i moc

Doskonały, szybki dostęp do komory silnika, zapewniają duże i szeroko otwierające się pokrywy, co ułatwia dostęp do podstawowych elementów silnika. Duża moc, przekłada się na potężną siłę kopania, płynności pracy to wyższy poziom standardu. Operator, bardziej skutecznie wykonuje zadania przed nim postawione. Minikoparka standardowo wyposażona w funkcję Auto-Shift, zapewniającą automatyczny dobór biegu do obciążenia i Auto-Idle automatycznie obniżającą obroty silnika do biegu jałowego w przypadku wystąpienia kilkusekundowej bezczynności. To gwarantuje płynniejszą pracę podczas spychania i skręcania, jak i mniejsze zużycie paliwa przy niższym poziomie hałasu i emisji.

Komfort i bezpieczeństwo

Konstruktorzy w procesie projektowania kabiny dla modelu KX080-4 MGL mieli za zadanie zaprojektować nowoczesne, wygodne i komfortowe miejsce pracy. Z zadania wywiązali się celująco. Luksusowa kabina oferuje bardzo dużo miejsca na nogi, szerokie wejście do kabiny sprawia, że wsiadanie i wysiadanie odbywa się szybko i bezproblemowo. W kabinie jest bardzo wygodny fotel, z którego przez duże panoramiczne okna, operator doskonale widzi co dzieje się wokół minikoparki. Standardem w minikoparkach KUBOTA są oczywiście systemy bezpieczeństwa ROPS (Roll-Over Protective Structure, ISO 3471) zabezpieczający operatora maszyny przy jej upadku, FOPS (Failling Objects Protective Structure).

Nowy panel sterowania

Nowy panel sterownia zapewnia operatorowi KUBOTA KX080-4 MGL dostęp do wszystkich informacji o maszynie. Maksymalny przepływ w obwodzie pomocniczym jest regulowany przez proste naciśnięcie na joysticku.

Wydajność

Jeną z wielu wyróżniających cech minikoparki KX080-4 MGL jest fakt, że minikoparka posiada w standardzie dwie linie hydrauliczne. Koparka może pracować z różnymi narzędziami hydraulicznymi osprzętu.

Osprzęt dodatkowy

Szybkozłącza mechaniczne firm HENLE i LEHNHOFF. Otwieranie oraz zamykanie następuje ręcznie za pomocą klucza.
Szybkozłącza półautomatyczne firmy CANGINI. Przewaga nad mechanicznym polega na tym, iż operator ręcznie za pomocą klucza otwiera szybkozłącze odpinając łyżkę a kolejną zapina już automatycznie z kabiny. Zwalniana zapadka za pomocą wbudowanych sprężyn wysuwa zaczepy łyżki. Czyli operator tylko raz opuszcza kabinę w celu wymiany łyżki. Zobacz film – Jak zamontować łyżkę na szybkozłączu półautomatycznym
Szybkozłącza w pełni hydrauliczne. Operator korzystając z dodatkowej zabezpieczonej linii hydraulicznej bez opuszczania kabiny dokonuje pełnej wymiany osprzętu.
Łyżka do kopania do minikoparek

Do minikoparki KUBOTA KX 080-4 MGL standardowo polecamy łyżki do kopania o szerokościach 300 do 1500 mm.

Łyżka skarpowa dedykowana do KX 080-4 MGL to 1500 mm.

Łyżki do kopania oraz łyżka skarbowa może być dodatkowo zamówiona w opcji w systemie SymLock. Daje to operatorowi możliwość wykorzystania łyżek jako podsiębierne oraz przedsiębierne.

Łyżka uchylna do minikoparek

Minikoparka KUBOTA KX 080-4 MGL może być wyposażona również w łyżkę skarpową uchylną. Do jej sterowania wykorzystuje się linię hydrauliczną na ramieniu, która jest standardowym wyposażeniem minikoparki oraz pedał umiejscowiony po lewej stronie kabiny. Łyżka skarpowa połączona jest z linią hydrauliczną szybkozłączami co pozwala na jej szybkie wypięcie z szybkozłącza. Taka łyżka również może być zamówiona w systemie SymLock.

Bardziej zaawansowanym sposobem sterowania łyżkami ich kątem kopania jest wyposażenie minikoparki KUBOTA w głowicę powertilt. Pozwala ona na wychylenie dowolnej łyżki w zakresie 90 stopni w prawo i lewo.

W swojej ofercie firma WOBIS posiada głowice powertilt firm CANGINI, HENLE oraz LEHNHOFF. Dostępne są wersje głowic powertilt w wersji szybkozłącza mechanicznego jak i hydraulicznego.

Wiertnica DIGGA PDX7 – istnieje możliwość podpięcia urządzenia do minikoparki KUBOTA model KX080-4 MGL. Maksymalna szerokość wiercenia do 900 mm (w zależności od podłoża).

Wiertła – do KUBOTA KX080-4 MGL, zaleca się wiertła od 100 do 900 mm szerokości (w zależności od podłoża).

Do modelu minikoparki KUBOTA KX080-4 MGL proponujemy młot hydrauliczny SOCOMEC DMS400. Waga urządzenia 400 kg, w wyposażeniu standardowym dostajemy młot z grotem. Jako opcję dodatkową proponujemy płytę montażową do minikoparek KUBOTA i węże hydrauliczne.

Do modelu minikoparki KUBOTA KX080-4 MGL proponujemy młot hydrauliczny firmy CHICAGO Pneumatic RX6. Waga młota to 284 kg, w wyposażeniu standardowym znajduje się młot z grotem. Dodatkowo proponujemy płytę montażową do minikoparki KUBOTA wraz z wężami hydraulicznymi do urządzenia.

Dane techniczne KX080-4

Model silnikaKUBOTA-Diesel V3307-CR-TE4
Pojemność3331 cm3
Moc silnika KM / obr-min65,0 / 2200
Moc silnika kW / obr-min47,8 / 2200
Głębokość kopania4600 mm / 4250 mm(krótkie ramię)
Wysokość unoszenia*7300 mm / 7060 mm(krótkie ramię)
Szerokość2200 mm / 2150 mm
Wysokość z kabiną2540 mm
Wysokość z zadaszeniem
Siła kopiąca łyżki65,2 kN
Siła kopiąca ramienia38,1 kN / –
Przepływ l/min72,0 + 72,0 l/min
max ciśnienie Mpa ( kgf/cm2)27,4 ( 280 )
Maksymalna prędkość jazdy2.7 / 4,9 km/h
Prześwit450 mm
Waga kabina / zadaszenie kg *8195 / –

Galeria minikoparki KX080-4