> Minikoparki KUBOTA SERIA KX > KUBOTA KX085-5

Wróć do maszyn

Minikoparka KUBOTA KX085-5

Minikoparka Kubota KX085-5
0 kg
Waga maszyny
0 m
Głębokość kopania

KUBOTA KX085-5 to minikoparka mocna, wygodna i łatwa w obsłudze. Spełnia wszystkie wymagania nowoczesnej maszyny. Potężna moc kopania, elastyczność, wszechstronność i przestronna, nowoczesna kabina przyczyniają się do zwiększenia wydajności i komfortu. Minikoparka KX085-5 posiada wnętrze nowej generacji.

Główne zalety modelu KX085-5

Niezawodna wydajność i funkcjonalność

Koparka nowej generacji! Model Kubota KX085-5  wyposażony jest w zaawansowany silnik i mocny układ hydrauliczny. Oferuje niezawodność i wielofunkcyjność do realizacji najtrudniejszych zadań.

Silnik i moc

Model KX085-5 jest wyposażony w silnik Kubota V3307 z wtryskiem bezpośrednim i filtrem cząstek stałych, zgodnie z normą Stage V. Ulepszony filtr cząstek stałych wydłuża okresy międzyobsługowe zarówno  filtra regeneracyjnego, jak i mechanizmu odpopielania do 6000 godzin, zmniejszając częstotliwość konserwacji.

 

Układ automatycznej regeneracji

 

Nie ma konieczności przerywania pracy w celu oczyszczenia tłumika, który wyposażony jest w filtr cząstek stałych. System automatycznej regeneracji automatycznie zregeneruje się, zanim sadza osiągnie wartość krytyczną.

Komfort i łatwa obsługa

7-calowy kolorowy ekran LCD o wysokiej rozdzielczości zapewnia operatorowi wszystkie informacje potrzebne do obsługi koparki. Intuicyjny interfejs zapewnia szybkie zrozumienie i łatwy dostęp do różnych funkcji koparki, w tym ustawień strumienia Aux. Wyświetlane są także ważne elementy konserwacji wraz ze szczegółowymi ostrzeżeniami dotyczącymi nieprawidłowego działania maszyny i innych nieprawidłowości. Nowe szybkie wybieranie jest intuicyjne i łatwe w użyciu. Nawet początkujący operatorzy szybko uzyskają dostęp do wszystkich ważnych informacji.

 

Klimatyzacja

 

Zapewnia komfort podczas upałów i ciepło podczas chłodniejszych dni. Zwiększony przepływ powietrza i kanały poprawiają cyrkulację powietrza w kabinie, zapewniając komfort przez cały rok. Dodatkowo nowe otwory wentylacyjne pełnią funkcję odmgławiaczy, poprawiając widoczność i zwiększając bezpieczeństwo.

Automatyczne systemy w KX085-5

Automatyczna aktywacja bezpośredniego powrotu hydraulicznego

 

Nie ma potrzeby wychodzenia z kabiny i sięgania pod maskę, aby bezpośrednio ręcznie otwierać i zamykać drzwi hydrauliczne. Model KX085-5 jest wyposażony w sterowany elektronicznie moduł bezpośredniego powrotu hydraulicznego, który włącza się automatycznie, gdy operator wybierze tryb młota na panelu cyfrowym w kabinie.

 

Automatyczny układ obniżania prędkości do biegu jałowego

 

Jeżeli dźwignie sterujące nie będą używane przez dłużej niż 4 sekundy, prędkość obrotowa silnika automatycznie zmniejszy się do biegu jałowego. Wystarczy przesunąć dźwignię, a silnik powróci do poprzedniej prędkości. Pozwala to zaoszczędzić energię i obniżyć koszty operacyjne, jednocześnie zmniejszając poziom hałasu i emisji.

 

Automatyczne zatrzymanie silnika

 

Minikoparka KX085-5 standardowo wyposażona jest w system zatrzymywania silnika. Silnik wyłącza się w przypadku zbyt długiej pracy na biegu jałowym. Czas bezczynności można dostosować do własnych preferencji i potrzeb. System ten oszczędza energię, koszty, hałas i emisję.

 

Układ AUTO-SHIFT

 

Koparka KX085-5 wyposażona jest w nowoczesny dwustopniowy system Auto-Shift, który automatycznie dostosowuje prędkość i przyczepność w zależności od wielkości ładunku i warunków terenowych, aby zwiększyć wydajność jazdy, poprawiając jednocześnie łatwość obsługi.

Dwa proporcjonalne obwody AUX1 i AUX2 i układ hydrauliczny z pompami wykrywającymi obciążenie

Model KX085-5 posiada dwa proporcjonalne obwody pomocnicze – Aux1 i Aux2 – umożliwiające regulację maksymalnego przepływu oleju. Parametry te można łatwo regulować za pomocą cyfrowego panelu sterowania, bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi lub skomplikowanych procedur ręcznych.

 

Układ hydrauliczny Kuboty wykrywający obciążenie poprawia płynną pracę, niezależnie od obciążenia. W tym układzie przepływ oleju hydraulicznego jest regulowany zgodnie z zadanym zakresem ruchu dźwigni sterującej. Zmniejsza to zużycie paliwa i zwiększa ogólną wydajność roboczą. System wykrywania obciążenia z podwójną pompą poprawia płynność pracy podczas jednoczesnego przesuwania akcesoriów montowanych z przodu, podczas przenoszenia akcesoriów montowanych z przodu podczas jazdy lub podczas obsługi specjalnych akcesoriów z niezależnym źródłem zasilania, takich jak podkaszarka.

Wersja z dwuczęściowym wysięgnikiem

Model KX085-5 można wyposażyć w dwuczęściowy wysięgnik, dzięki któremu można wykonywać znacznie trudniejsze prace w szerszym zakresie lokalizacji. Waga minikoparki z ramieniem podwójnie łamanym to 9097 kg

 

Łatwa kontrola wysięgnika

 

Przyjazna dla użytkownika konstrukcja i umiejscowienie pedału dwuczęściowej dźwigni sprawiają, że obsługa jest niezwykle prosta. Znajduje się po lewej stronie pedałów jazdy. Operator po prostu podnosi podnóżek i naciska prawą stronę pedału, aby wysunąć dźwignię, lub lewą stronę, aby ją cofnąć. Ta funkcja znacznie upraszcza ruchy stóp wymagane do płynnej obsługi wysiegnika.

 

Zwiększony zakres roboczy

 

Dwuczęściowy wysięgnik zapewnia duży zasięg i bliskie cofanie, dzięki czemu wyrównywanie dużych obszarów jest bardziej wydajne i produktywne. Ułatwia to również kopanie blisko maszyny, eliminując potrzebę ciągłego przemieszczania maszyny. Jest szczególnie skuteczny podczas pracy w ciasnych przestrzeniach.

 

Imponujący zasięg wysypu

 

Dwuczęściowy wysięgnik umożliwia wysypywanie materiału dalej i wyżej oraz oferuje wysokie obniżenie położenia łyżki, dzięki czemu ładowanie załadunku na ciężarówkę jest płynne i łatwe, bez konieczności zmiany położenia koparki.

 

Wydajność w wąskich przestrzeniach

 

Gdy przestrzeń jest ograniczona, dwuczęściowy wysięgnik ułatwia obsługę, upraszcza kopanie w pionie i skutecznie umożliwia pionowe pogłębianie pod kątem 90°. Ma również niewielki promień skrętu z przodu, co ułatwia manewrowanie skrętem i podnoszeniem w ciasnych przestrzeniach.

Inne udogodnienia

Kamera cofania

 

Kamera cofania jest teraz montowana w standardzie, znacznie poprawia widoczność tego co znajduję się z tyłu koparki, wyświetlając obraz na 7-calowym ekranie LCD w kabinie.

 

Robocze światła LED

 

Od teraz światła robocze LED można zaprogramować tak, aby wyłączały się od 30 sekund do 2 minut po zatrzymaniu silnika. Dzięki temu operator ma możliwość opuszczenie maszyny i bezpieczne odejście przy pełnym oświetleniu.

Dane techniczne KX085-5

Dane techniczne

Model

MONOP2B
Waga maszyny gotowej do pracy*8467 kg9172 kg
Pojemność łyżki, std. CECE0.21 m³0.21 m³
Szerokość łyżki (bez zębów)820 mm820 mm
Silnik
ProducentKUBOTA
ModelV3307-CR-TE5-BH-1
TypChłodzony wodą silnik wysokoprężny E-CDIS z CR i DPF
Norma dot. emisjiUE Stage V
Moc KM (kW) / obr./min66,6 (49,0) / 2000
Liczba cylindrów4
Średnica cylindra x skok94 x 120 mm94 x 120 mm
Pojemność silnikowa3331 cm³3331 cm³
PaliwoOlej napędowy zgodny z EN590 / HVGO zgodny z EN 15940
Długość całkowita6150 mm6290 mm
Wysokość całkowita2540 mm2540 mm
Prędkość obrotu kabiny9.8 obr/min9.8 obr/min
Szerokość gumowych gąsienic450 mm450 mm
Długość gąsienicy mająca kontakt z gruntem2030 mm2030 mm
Wymiary lemiesza (sz x w)2200 x 500 mm2200 x 500 mm
Pompy hydraulicznePompa o zmiennej wydajności
Ciśnienie hydrauliczne27.4 MPa27.4 MPa
Maks. siła kopania (łyżka)38.1 / 65.2 kN38.1 / 65.2 kN
Kąt obrotu wysięgnika70 / 60 stopnie70 / 60 stopnie
Obwód pomocniczy (SP1)
Natężenie przepływu100 l/min100 l/min
Ciśnienie hydrauliczne20.6 MPa20.6 MPa
Obwód pomocniczy (SP2)
Natężenie przepływu55.8 l/min55.8 l/min
Obwód pomocniczy (SP2)20.6 MPa20.6 MPa
Zbiornik hydrauliczny75 l75 l
Pojemność zbiornika paliwa115 l115 l
Maks. prędkość jazdy (niski bieg / wysoki bieg)2.7 / 4.8 km/h2.7 / 4.8 km/h
Nacisk na grunt36.8 (0.46) kN/m²36.8 (0.46) kN/m²
Prześwit356 mm356 mm
Poziom hałasu72 / 96 dB(A)72 / 96 dB(A)