Menu Zamknij

Minikoparka KUBOTA U50-5

Minikoparka KUBOTA U50-5

NOWOŚĆ – Minikoparka KUBOTA U50-5 to 5-tonowa minikoparka. Nowy model to następca minikoparki KUBOTA U48-4. Model Kubota U50-5 oferuje nowy system kontroli maszyny, dostarcza/zapewnia nowe poziomy wydajności, komfortu jak i bezpieczeństwa w zakresie prac. Wszystkie nowe modele minikoparek KUBOTA, mają na nowo zaprojektowane wnętrza, elementy zewnętrzne i oferują nowe rozwiązania technologiczne.

0 kg
Waga maszyny
0 m
Głębokość kopania

Główne cechy modelu U50-5

Nowy pulpit, nowe rozwiązania

Nowe, lepiej wykończone wnętrze, brak widocznych śrub, mniejsze przerwy między konsolami robią wrażenie “luksusowego”.  Maszyna budowlana również może być wykończona estetycznie. Podwójnie regulowana konsola zapewnia dobranie najlepszej pozycji przez operatora. Można nie tylko przesuwać siedzisko, ale również całą konsolę sterowniczą. Nowo zaprojektowana konsola zapewnia łatwiejsze kierowanie Minikoparką KUBOTA U50-5. Pokrętło jak i wszystkie przełączniki są skoncentrowane w pobliżu prawego podłokietnika, co wpływa na większą mobilność w kierowaniu maszyną. Kolorowy duży 7 calowy wyświetlacz dopełnia całości.

Opcją jest dokupienie kamery by mieć kontrolę tego co dzieje się za plecami minikoparki KUBOTA U50-5.

Warto również wspomnieć o wyciszeniu kabiny światowej klasy, które pomaga chronić słuch operatora co czyni jego środowisko pracy bardziej wolne od stresu. Hałas w kabinie kształtuje się na poziomie 74 LpA (dB)

wyświetlacz KX060-5
Pulpit Minikoparka KUBOTA KX060-5

Silnik i moc

Minikoparka KUBOTA U50-5 posiada nowy silnik spełniający normę STAGE V zapewnia zarówno dużą moc jak i dba o środowisko. Duża moc, przekłada się na potężną siłę kopania, płynności pracy to wyższy poziom standardu. Operator, bardziej skutecznie wykonuje zadania przed nim postawione. Minikoparka standardowo wyposażona w funkcję Auto-Shift, zapewniającą automatyczny dobór biegu do obciążenia i Auto-Idle automatycznie obniżającą obroty silnika do biegu jałowego, a to gwarantuje płynniejszą pracę podczas spychania i skręcania, jak i mniejsze zużycie paliwa przy niższym poziomie hałasu i emisji.

Pionowe otwieranie maski, brak centralnego słupka, skutecznie oszczędza miejsce, a dostęp do silnika jest jeszcze łatwiejszy niż w poprzednim modelu.

Doskonały, szybki dostęp do komory silnika, zapewniają duże i szeroko otwierające się pokrywy, co ułatwia dostęp do podstawowych elementów silnika.

W nowych modelach minikoparek KUBOTA, operator może łatwiej i szybciej wyrównać podłoże, poprzez zastosowanie funkcji pływającego lemiesza, która jest w wyposażeniu standardowym.

pływający lemiesz KUBOTA
Minikoparka KUBOTA KX060-5 silnik
Dostęp do komory silnika KX060-5
Komora silnika KUBOTA KX060-5

Dodatkowe rozwiązania

W celu zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa pracy minikoparki w standardzie jest dodany dodatkowy zawór na ramieniu.

Nowe punkty mocowania maszyny w czasie transportu, umieszczono na ramie minikoparki KUBOTA, co zwiększa stabilność maszyny w czasie jej transportu.

W nowym modelu minikoparki KUBOTA U50-5 zastała zamontowana nowa osłona/pokrywa siłownika lemiesza, która zapewnia jeszcze większą ochronę.

Zawór bezpieczeństwa KUBOTA KX060-5
Pokrywa lemiesza minikoparka KUBOTA KX060-5

Komfort i bezpieczeństwo

W procesie konstrukcyjnym nowego modelu KUBOTA U50-5, zwiększono aż o 20 % oszkloną powierzchnię – co skutkuje wręcz doskonałą widocznością z kabiny minikoparki. Kabina posiada nowe okno, które zapewnia lepszą widoczność w trakcie rozładunku.

Konstruktorzy nowej maszyny wygospodarowali w kabinie więcej miejsca nogi operatora, powiększona została powierzchnia podłogi. Luksusowa kabina oferuje bardzo dużo miejsca na nogi, szerokie wejście do kabiny sprawia, że wsiadanie i wysiadanie odbywa się szybko i bezproblemowo. W kabinie jest wygodny nowy fotel, z którego przez duże panoramiczne okna, operator doskonale widzi co dzieje się wokół minikoparki.

KUBOTA KX060-5 nowy fotel
Kabina KUBOTA KX060-5 oraz U56-5
Minikoparka KUBOTA KX060-5 i U56-5 kabina przesuwanie

Osprzęt dodatkowy

Dane techniczne U50-5

Model silnikaKUBOTA-Diesel V2607-DI
Pojemność1826 cm3
Moc silnika KM / obr-min0040,4 / 2200
Moc silnika kW / obr-min29,7 / 2200
Głębokość kopania3630 mm
Wysokość unoszenia5670 mm
Szerokość1960 mm
Wysokość z kabiną2550 mm
Siła kopiąca łyżki32,8 kN
Siła kopiąca ramienia22,6 kN
Przepływ l/min65 l/min
max ciśnienie Mpa ( kgf/cm2)20,6
Przepływ l/min (druga linia)37 l/min
max ciśnienie Mpa ( kgf/cm2)20,6
Prześwit310 mm
Waga kabina4965 kg