> Minikoparki KUBOTA SERIA U > KUBOTA U20-3

Wróć do maszyn

Minikoparka KUBOTA U20-3

Minikoparka KUBOTA U20-3
Waga maszyny
0 kg
Głębokość kopania
0 m

Obrys Minikoparki KUBOTA U20-3 nie wychodzi poza wymiary podstawy maszyny zapewniając swobodną prace przy ograniczonej przestrzeni roboczej (kabina jest w obrysie maszyny). Model U20-3 to minikoparka o dużej mocy, komfortowa i łatwa w obsłudze. spełnia wszystkie wymagania stawiane nowoczesnej maszynie. Minikoparka posiada możliwość rozsuwania gąsienic, co powoduje większą stabilność maszyny w “ciężkim” terenie. Operacja rozsuwania gąsienic trwa kilka sekund.

Główne zalety modelu U20-3

Komfort pracy

W modelu U20-3 zastosowano interaktywny, precyzyjny wyświetlacz, który pełni funkcję instrumentu monitorowania pracy maszyny. Wyświetlane komunikaty są łatwe do zrozumienia i na bieżącą wyświetlane/przekazywane operatorowi maszyny.  KUBOTA U20-3 to mały model minikoparki, która spełnia wszystkie wymagania stawiane nowoczesnym maszynom. Niewielkie wymiary pozwalają na prowadzenie prac w trudno dostępnych miejscach. Konstrukcja kabiny jak i zadaszenia, zabezpiecza operatora maszyny przy upadku – model U20-3 spełnia wymagania systemów bezpieczeństwa ROPS i FOPS.

Przyjazny dla użytkownika

Do minikoparki możemy podpiąć różnego rodzaju osprzęt. Minikoparka Kubota U20-3 może wykonywać różnego rodzaju zadania. Szybkozłącza hydrauliczne, pomagają zaoszczędzić czas. Demontaż/wymiana osprzętu odbywa się szybko i bardzo sprawnie, bez użycia dodatkowych narzędzi.
KUBOTA U20-3 oferuje operatorowi komfortowe warunki pracy. W kabinie wygospodarowano maksymalnie dużo miejsca. Duża kabina minimalizuje zmęczenie, zapewnia więcej miejsca na nogi operatora, posiada płaską podłogę i wygodny komfortowy fotel.

Zmienny rozstaw gąsienic

Kolejny model minikoparki KUBOTA, w którym zastosowano, w celu zoptymalizowania stabilności maszyny, np. podczas używania różnego  rodzaju akcesoriów dodatkowych rozsuwane gąsienic. Cała operacja trwa zaledwie kilka sekund. W model KUBOTA U20-3 – gąsienica rozszerza się z 1300 mm do 1500 mm.

Niezawodność

Szeroko otwierana pokrywa zapewnia doskonały dostęp do podstawowych elementów silnika. Szybki i bezproblemowy dostęp do komory silnika.

Osprzęt dodatkowy

Szybkozłącza mechaniczne firm HENLE i LEHNHOFF. Otwieranie oraz zamykanie następuje ręcznie za pomocą klucza.
Szybkozłącza półautomatyczne firmy CANGINI. Przewaga nad mechanicznym polega na tym, iż operator ręcznie za pomocą klucza otwiera szybkozłącze odpinając łyżkę a kolejną zapina już automatycznie z kabiny. Zwalniana zapadka za pomocą wbudowanych sprężyn wysuwa zaczepy łyżki. Czyli operator tylko raz opuszcza kabinę w celu wymiany łyżki. Zobacz film – Jak zamontować łyżkę na szybkozłączu półautomatycznym
Szybkozłącza w pełni hydrauliczne. Operator korzystając z dodatkowej zabezpieczonej linii hydraulicznej bez opuszczania kabiny dokonuje pełnej wymiany osprzętu.
Łyżka do kopania do minikoparek

Do minikoparki KUBOTA U20-3 standardowo polecamy łyżki do kopania o szerokościach 250 mm, 300 mm, 400 mm oraz 500 mm.

Łyżka skarpowa dedykowana do U20-3 to 1000 mm.

Łyżki do kopania oraz łyżka skarbowa może być dodatkowo zamówiona w opcji w systemie SymLock. Daje to operatorowi możliwość wykorzystania łyżek jako podsiębierne oraz przedsiębierne.

Łyżka uchylna do minikoparek

Minikoparka KUBOTA U20-3 może być wyposażona również w łyżkę skarpową uchylną. Do jej sterowania wykorzystuje się linię hydrauliczną na ramieniu, która jest standardowym wyposażeniem minikoparki oraz pedał umiejscowiony po lewej stronie kabiny. Łyżka skarpowa połączona jest z linią hydrauliczną szybkozłączami co pozwala na jej szybkie wypięcie z szybkozłącza. Taka łyżka również może być zamówiona w systemie SymLock.

Bardziej zaawansowanym sposobem sterowania łyżkami ich kątem kopania jest wyposażenie minikoparki KUBOTA w głowicę powertilt. Pozwala ona na wychylenie dowolnej łyżki w zakresie 90 stopni w prawo i lewo.

W swojej ofercie firma WOBIS posiada głowice powertilt firm CANGINI, HENLE oraz LEHNHOFF. Dostępne są wersje głowic powertilt w wersji szybkozłącza mechanicznego jak i hydraulicznego.

Wiertnica DIGGA PDX2 – istnieje możliwość podpięcia urządzenia do minikoparki KUBOTA model U17-3. Maksymalna szerokość wiercenia do 600 mm (w zależności od podłoża).

Wiertła – do KUBOTA U17-3, zaleca się wiertła od 100 do 600 mm szerokości (w zależności od podłoża).

Do modelu minikoparki KUBOTA U20-3 proponujemy młot hydrauliczny SOCOMEC DMS165. Waga urządzenia 150 kg, w wyposażeniu standardowym dostajemy młot z grotem. Jako opcję dodatkową proponujemy płytę montażową do minikoparek KUBOTA i węże hydrauliczne.

Do modelu minikoparki KUBOTA U20-3 proponujemy młot hydrauliczny firmy CHICAGO Pneumatic RX3. Waga młota to 166 kg, w wyposażeniu standardowym znajduje się młot z grotem. Dodatkowo proponujemy płytę montażową do minikoparki KUBOTA wraz z wężami hydraulicznymi do urządzenia.

Do minikoparki KUBOTA KX018-4 proponujemy również przyczepę. Minikoparka idealnie nadaje się do transportu przyczepą. Przyczepy są przystosowane do transportu minikoparek, posiadają najazdy, dzięki którym załadunek/rozładunek odbywa się w szybki sposób.

Przyczepy posiadają europejską homologację. Dzięki niej można rejestrować przyczepy w zakresie 350 – 3500 kg

Dane techniczne U20-3

Model silnikaKUBOTA-Diesel D1105-E2-BH-12
Pojemność1123 cm3
Moc silnika KM / obr-min19,0 / 2200
Moc silnika kW / obr-min14,0 / 2200
Głębokość kopania *2320 mm / 2540 mm
Wysokość unoszenia*3650 mm / 3880 mm
Szerokość1310 / 1400 mm
Wysokość z kabiną2380 mm
Wysokość z zadaszeniem2360 mm
Siła kopiąca łyżki18,4 kN
Siła kopiąca ramienia*13,2 kN / –
Przepływ l/min35,8 l/min
max ciśnienie Mpa ( kgf/cm2)21,6 ( 210 )
Maksymalna prędkość jazdy2.2 / 4,2 km/h
Prześwit160 mm
Waga kabina / zadaszenie kg *2380 / 2180

Galeria minikoparki U20-3