> Minikoparki KUBOTA SERIA KX > KUBOTA KX085-5 2PGL

Wróć do maszyn

Minikoparka KUBOTA KX085-5 2PGL

Waga maszyny
0 kg
Głębokość kopania
0 m

KUBOTA KX085-5 2PGL to minikoparka mocna, wygodna i łatwa w obsłudze. Spełnia wszystkie wymagania nowoczesnej maszyny. Potężna moc kopania, elastyczność, wszechstronność i przestronna, nowoczesna kabina przyczyniają się do zwiększenia wydajności i komfortu. Minikoparka KX085-5 2PGL posiada wnętrze nowej generacji.

Główne zalety modelu KX085-5 2PGL

Niezawodna wydajność i funkcjonalność

Koparka nowej generacji! Model Kubota KX085-5 2PGL wyposażony jest w zaawansowany silnik i mocny układ hydrauliczny. Oferuje niezawodność i wielofunkcyjność do realizacji najtrudniejszych zadań.

Silnik i moc

Model KX085-5 2PGL jest wyposażony w silnik Kubota V3307 z wtryskiem bezpośrednim i filtrem cząstek stałych, zgodnie z normą Stage V. Ulepszony filtr cząstek stałych wydłuża okresy międzyobsługowe zarówno  filtra regeneracyjnego, jak i mechanizmu odpopielania do 6000 godzin, zmniejszając częstotliwość konserwacji.

Układ automatycznej regeneracji

 

Nie ma konieczności przerywania pracy w celu oczyszczenia tłumika, który wyposażony jest w filtr cząstek stałych. System automatycznej regeneracji automatycznie zregeneruje się, zanim sadza osiągnie wartość krytyczną.

Komfort i łatwa obsługa

7-calowy kolorowy ekran LCD o wysokiej rozdzielczości zapewnia operatorowi wszystkie informacje potrzebne do obsługi koparki. Intuicyjny interfejs zapewnia szybkie zrozumienie i łatwy dostęp do różnych funkcji koparki, w tym ustawień strumienia Aux. Wyświetlane są także ważne elementy konserwacji wraz ze szczegółowymi ostrzeżeniami dotyczącymi nieprawidłowego działania maszyny i innych nieprawidłowości. Nowe szybkie wybieranie jest intuicyjne i łatwe w użyciu. Nawet początkujący operatorzy szybko uzyskają dostęp do wszystkich ważnych informacji.

 

Klimatyzacja

 

Zapewnia komfort podczas upałów i ciepło podczas chłodniejszych dni. Zwiększony przepływ powietrza i kanały poprawiają cyrkulację powietrza w kabinie, zapewniając komfort przez cały rok. Dodatkowo nowe otwory wentylacyjne pełnią funkcję odmgławiaczy, poprawiając widoczność i zwiększając bezpieczeństwo.

Automatyczne systemy w KX085-5 2PGL

Automatyczna aktywacja bezpośredniego powrotu hydraulicznego

Nie ma potrzeby wychodzenia z kabiny i sięgania pod maskę, aby bezpośrednio ręcznie otwierać i zamykać drzwi hydrauliczne. Model KX085-5 2PGL jest wyposażony w sterowany elektronicznie moduł bezpośredniego powrotu hydraulicznego, który włącza się automatycznie, gdy operator wybierze tryb młota na panelu cyfrowym w kabinie.

Automatyczny układ obniżania prędkości do biegu jałowego

Jeżeli dźwignie sterujące nie będą używane przez dłużej niż 4 sekundy, prędkość obrotowa silnika automatycznie zmniejszy się do biegu jałowego. Wystarczy przesunąć dźwignię, a silnik powróci do poprzedniej prędkości. Pozwala to zaoszczędzić energię i obniżyć koszty operacyjne, jednocześnie zmniejszając poziom hałasu i emisji.

Automatyczne zatrzymanie silnika

Minikoparka KX085-5 2PGL standardowo wyposażona jest w system zatrzymywania silnika. Silnik wyłącza się w przypadku zbyt długiej pracy na biegu jałowym. Czas bezczynności można dostosować do własnych preferencji i potrzeb. System ten oszczędza energię, koszty, hałas i emisję.

Układ AUTO-SHIFT

Koparka KX085-5 2PGL wyposażona jest w nowoczesny dwustopniowy system Auto-Shift, który automatycznie dostosowuje prędkość i przyczepność w zależności od wielkości ładunku i warunków terenowych, aby zwiększyć wydajność jazdy, poprawiając jednocześnie łatwość obsługi.

Dwa proporcjonalne obwody AUX1 i AUX2 i układ hydrauliczny z pompami wykrywającymi obciążenie

Model KX085-5 2PGL posiada dwa proporcjonalne obwody pomocnicze – Aux1 i Aux2 – umożliwiające regulację maksymalnego przepływu oleju. Parametry te można łatwo regulować za pomocą cyfrowego panelu sterowania, bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi lub skomplikowanych procedur ręcznych.

Układ hydrauliczny Kuboty wykrywający obciążenie poprawia płynną pracę, niezależnie od obciążenia. W tym układzie przepływ oleju hydraulicznego jest regulowany zgodnie z zadanym zakresem ruchu dźwigni sterującej. Zmniejsza to zużycie paliwa i zwiększa ogólną wydajność roboczą. System wykrywania obciążenia z podwójną pompą poprawia płynność pracy podczas jednoczesnego przesuwania akcesoriów montowanych z przodu, podczas przenoszenia akcesoriów montowanych z przodu podczas jazdy lub podczas obsługi specjalnych akcesoriów z niezależnym źródłem zasilania, takich jak podkaszarka.

Wersja z dwuczęściowym wysięgnikiem

Model KX085-5 2PGL można wyposażyć w dwuczęściowy wysięgnik, dzięki któremu można wykonywać znacznie trudniejsze prace w szerszym zakresie lokalizacji. Waga minikoparki z ramieniem podwójnie łamanym to 9097 kg

Łatwa kontrola wysięgnika

Przyjazna dla użytkownika konstrukcja i umiejscowienie pedału dwuczęściowej dźwigni sprawiają, że obsługa jest niezwykle prosta. Znajduje się po lewej stronie pedałów jazdy. Operator po prostu podnosi podnóżek i naciska prawą stronę pedału, aby wysunąć dźwignię, lub lewą stronę, aby ją cofnąć. Ta funkcja znacznie upraszcza ruchy stóp wymagane do płynnej obsługi wysiegnika.

Zwiększony zakres roboczy

Dwuczęściowy wysięgnik zapewnia duży zasięg i bliskie cofanie, dzięki czemu wyrównywanie dużych obszarów jest bardziej wydajne i produktywne. Ułatwia to również kopanie blisko maszyny, eliminując potrzebę ciągłego przemieszczania maszyny. Jest szczególnie skuteczny podczas pracy w ciasnych przestrzeniach.

Imponujący zasięg wysypu

Dwuczęściowy wysięgnik umożliwia wysypywanie materiału dalej i wyżej oraz oferuje wysokie obniżenie położenia łyżki, dzięki czemu ładowanie załadunku na ciężarówkę jest płynne i łatwe, bez konieczności zmiany położenia koparki.

Wydajność w wąskich przestrzeniach

Gdy przestrzeń jest ograniczona, dwuczęściowy wysięgnik ułatwia obsługę, upraszcza kopanie w pionie i skutecznie umożliwia pionowe pogłębianie pod kątem 90°. Ma również niewielki promień skrętu z przodu, co ułatwia manewrowanie skrętem i podnoszeniem w ciasnych przestrzeniach.

Inne udogodnienia

Kamera cofania

 

Kamera cofania jest teraz montowana w standardzie, znacznie poprawia widoczność tego co znajduję się z tyłu koparki, wyświetlając obraz na 7-calowym ekranie LCD w kabinie.

 

Robocze światła LED

 

Od teraz światła robocze LED można zaprogramować tak, aby wyłączały się od 30 sekund do 2 minut po zatrzymaniu silnika. Dzięki temu operator ma możliwość opuszczenie maszyny i bezpieczne odejście przy pełnym oświetleniu.

Dane techniczne KX085-5 MGL

Dane techniczne
Model P2B
Waga maszyny gotowej do pracy* 9172 kg
Pojemność łyżki, std. CECE 0.21 m³
Szerokość łyżki (bez zębów) 820 mm
Silnik
Producent KUBOTA
Model V3307-CR-TE5-BH-1
Typ Chłodzony wodą silnik wysokoprężny E-CDIS z CR i DPF
Norma dot. emisji UE Stage V
Moc KM (kW) / obr./min 66,6 (49,0) / 2000
Liczba cylindrów 4
Średnica cylindra x skok 94 x 120 mm
Pojemność silnikowa 3331 cm³
Paliwo Olej napędowy zgodny z EN590 / HVGO zgodny z EN 15940
Długość całkowita 6290 mm
Wysokość całkowita 2540 mm
Prędkość obrotu kabiny 9.8 obr/min
Szerokość gumowych gąsienic 450 mm
Długość gąsienicy mająca kontakt z gruntem 2030 mm
Wymiary lemiesza (sz x w) 2200 x 500 mm
Pompy hydrauliczne Pompa o zmiennej wydajności
Ciśnienie hydrauliczne 27.4 MPa
Maks. siła kopania (łyżka) 38.1 / 65.2 kN
Kąt obrotu wysięgnika 70 / 60 stopnie
Obwód pomocniczy (SP1)
Natężenie przepływu 100 l/min
Ciśnienie hydrauliczne 20.6 MPa
Obwód pomocniczy (SP2)
Natężenie przepływu 55.8 l/min
Obwód pomocniczy (SP2) 20.6 MPa
Zbiornik hydrauliczny 75 l
Pojemność zbiornika paliwa 115 l
Maks. prędkość jazdy (niski bieg / wysoki bieg) 2.7 / 4.8 km/h
Nacisk na grunt 36.8 (0.46) kN/m²
Prześwit 356 mm
Poziom hałasu 72 / 96 dB(A)