Menu Zamknij

Minikoparka KUBOTA KX042-4

Minikoparka KUBOTA KX042-4

Minikoparka KUBOTA KX042-4 to maszyna o dużej mocy, komfortowa i łatwa w obsłudze. Spełnia wszystkie wymagania stawiane nowoczesnym maszynom. Szybka, wydajna, cicha i bardzo elastyczna w pracy. Model ten to najbardziej przyjazna dla środowiska koparka w swojej klasie wyposażona w filtr cząstek stałych (DPF) do oczyszczania emitowanych spalin. Dobrze zorganizowane miejsce pracy w kabinie dla operatora przekłada się na wydajniejszą pracę zarówno operatora jak i maszyny. Komfortowe wnętrze, amortyzowany fotel, doskonała widoczność to tylko kilka z wielu zalet minikoparki KUBOTA KX042-4.

0 kg
Waga maszyny
0 m
Głębokość kopania

Główne cechy modelu KX042-4

Moc i wydajność

Model minikoparki KX042-4 zastępuje swoją “starszą siostrę” KX121-3. Oryginalny silnik KUBOTA – przekłada się na solidność, moc i niezawodność jednostki napędowej minikoparki. Potężna siła kopania, elastyczność, wszystkie atuty poprzedniego modelu, małe wibracje przy dużej wydajności, ekonomia spalania i wyciszenie jednostki to jedne z kilku zalet jednostki silnikowej. Doskonały by nie powiedzieć ekstremalnie szybki i bezproblemowy dostęp do komory silnika to kolejne zalety KUBOTA KX042-4. Niezwykle prostą operacją staje się rutynowa konserwacja maszyny. Pokrywy komory silnika są duże, szeroko się otwierają co powoduje, że serwis ma ułatwiony dostęp do podstawowych elementów silnika w jego komorze.

Minikoparka KUBOTA KX042-4 silnik

Komfort i bezpieczeństwo

Minikoparka KUBOTA KX042-4 to większa kabina w stosunku do swojej poprzedniczki. Konstruktorzy mieli za zadanie zaprojektować kabinę tak aby zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki pracy operatorowi – zadane zostało wykonane celująco. Nowy design, większy komfort, nowoczesne wnętrze, dużo miejsca na nogi – płaska podłoga. Kabina została zaprojektowana tak, że mamy doskonałą widoczność z  ( bardzo wygodnego) fotela operatora. Wsiadanie i wysiadanie z KUBOTY KX042-4 ułatwiają duże i szerokie drzwi. Kabina spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa ROPS, OPG i TOPS co zapewnia operatorowi najwyższy stopień bezpieczeństwa.  Każdy szczegół koparki KX042-4α został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie.

Minikoparka KUBOTA KX042-4 Kabina

Doskonałość i moc

Duża moc, komfortowa i łatwa w obsłudze to tylko niektóre zalety minikoparki KUBOTA KX042-4.Dobrze wyważone i potężne ramię, pozwala operatorowi kopać głębiej szybciej i wydajniej nawet w najtrudniejszych warunkach. Dwa dodatkowe układy hydrauliczne pozwalają rozdzielić właściwą ilość przepływającego oleju do każdego z siłowników umożliwiając ciągłe kopanie na wysokiej wydajności. Wszechstronność, duża siła kopania, płynności pracy to wyższy poziom standardu. Operator, bardziej skutecznie wykonuje zadania przed nim postawione. KX042-4 oferuje operatorowi bardzo komfortowe warunki pracy, duża kabina-minimalizuje zmęczenia, amortyzowany, regulowany fotel, płaska podłoga zapewnia więcej miejsca na nogi operatora.

Minikoparka standardowo wyposażona w funkcję Auto-Shift, zapewniającą automatyczny dobór biegu do obciążenia i Auto-Idle automatycznie obniżającą obroty silnika do biegu jałowego w przypadku wystąpienia kilkusekundowej bezczynności. To gwarantuje płynniejszą pracę podczas spychania i skręcania, jak i mniejsze zużycie paliwa przy niższym poziomie hałasu i emisji.

Minikoparka KUBOTA KX042-4 podczas pracy

Panel sterowania

Operator minikoparki KX042-4, kieruje maszyną używając zestawu dźwigni. Maksymalny przepływ w obwodzie pomocniczym jest regulowany przez proste naciśnięcie na joysticku. Nowy panel sterownia zapewnia operatorowi KUBOTA KX042-4 dostęp do wszystkich informacji o maszynie.

Po prawej stronie kabiny znajduje się duży czytelny wyświetlacz. Wszystkie informacje, komunikaty są na bieżąco przekazywane operatorowi na dużym czytelnym wyświetlaczu panelu sterowania

Minikoparka KUBOTA KX042-4 wyswietlacz

Osprzęt dodatkowy

Dane techniczne KX042-4

Model silnikaKUBOTA-Diesel D1803-CR-TE4
Pojemność1826 cm3
Moc silnika KM / obr-min39,4 / 2200
Moc silnika kW / obr-min29,0 / 2200
Głębokość kopania3375 mm / –
Wysokość unoszenia*5290 mm / –
Szerokość1700 mm
Wysokość z kabiną2485 mm
Wysokość z zadaszeniem
Siła kopiąca łyżki30,4 kN
Siła kopiąca ramienia17,9 kN / –
Przepływ l/min92,4 l/min
max ciśnienie Mpa ( kgf/cm2)24,5 ( 250 )
Maksymalna prędkość jazdy2.8 / 4,9 km/h
Prześwit330 mm
Waga kabina / zadaszenie kg *4125 / –