> Minikoparki KUBOTA SERIA KX > KUBOTA KX037-4

Wróć do maszyn

Minikoparka KUBOTA KX037-4

Waga maszyny
0 kg
Głębokość kopania
0 m
Minikoparka KUBOTA KX037-4 ( nowość w parku minikoparek KUBOTA ) – to nowa maszyna KUBOTA. Nowy model zastępuje swoją “starszą siostrę” KUBOTA KX101-3. Zmiany w nowym modelu, bardzo dobrze wpływają na całokształt maszyny. Efekt to jeszcze lepiej zorganizowane miejsce pracy w kabinie dla operatora minikoparki – nowo zaprojektowana kabina. Duża moc, komfortowa i łatwa w obsłudze to niektóre z wielu zalet nowej Minikoparki KUBOTA KX037-4.

Główne zalety modelu KX037-4

Moc i wydajność

Nowy model minikoparki KX037-4 napędza oryginalny silnik KUBOTA. Oryginalność silnika przekłada się na solidność, moc i niezawodność jednostki napędowej minikoparki. Małe wibracje przy dużej wydajności, ekonomia spalania i wyciszenie jednostki to jedne z kilku zalet jednostki silnikowej. ekstremalnie szybki i bezproblemowy dostęp do komory silnika to kolejne zalety KUBOTA KX037-4. Rutynowa konserwacja jest niezwykle prostą operacją. Pokrywy komory silnika są duże, szeroko się otwierają co powoduje, że serwis ma ułatwiony dostęp do podstawowych elementów silnika w jego komorze.

Komfort pracy

Minikoparka KX037-4 to również całkowice nowa kabina, zaprojektowana tak aby komfort pracy był jak największy. Oszklona kabina, panoramiczne okna zapewniają doskonałą widoczność wokół maszyny. Regulowany, amortyzowany fotel, intuicyjny panel sterowania sprawiają, że praca z minikoparką KX037-4 staje się przyjemnością. Nowy cyfrowy wyświetlacz to pulpit/ekran dotykowy, któy pozwala na szybki i wygodny sposób sterowania maszyną. Kabina spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa ROPS, OPG i TOPS co zapewnia operatorowi najwyższy stopień bezpieczeństwa. Przestrzenna kabina, płaska podłoga w kabinie, powiększone wejście do kabiny, szerokie drzwi ułatwiają szybkie i łatwe wychodzenie i wchodzenie do minikoparki KUBOTA.

Doskonałość

Duża moc, komfortowa i łatwa w obsłudze to tylko niektóre zalety minikoparki KUBOTA KX037-4. Dzięki wszechstronności i dużej sile kopania, płynności pracy minikoparka KUBOTA KX037-4 przenosi nas na wyższy poziom standardu. KX037-4 dostarcza nam imponującą siłę kopania łyżki. Potężne i dobrze wyważone ramię i łyżka pozwalają operatorowi bardziej skutecznie wykonywać zadania przed nim postawione. KX037-4 oferuje operatorowi bardzo komfortowe warunki pracy, duża kabina-minimalizuje zmęczenia, amortyzowany, regulowany fotel, płaska podłoga zapewnia więcej miejsca na nogi operatora. Zapewniającą automatyczny dobór biegu do obciążenia i Auto-Idle automatycznie obniżającą obroty silnika do biegu jałowego w przypadku wystąpienia kilkusekundowej bezczynności. To gwarantuje płynniejszą pracę podczas spychania i skręcania, jak i mniejsze zużycie paliwa przy niższym poziomie hałasu i emisji.

Komfort pracy

Bardzo istotną cechą nowego modelu minikoparki KX037-4 jest odwód AUX proporcjonalnie kontrolowany, z zwiększonym przepływem aż o 11% do poprzedniego modelu. Rozwiązanie to sprawia, że operator ma możliwość korzystając tylko z panelu sterowania ( wyświetlacza cyfrowego ), bez użycia narzędzi zaprogramować do pięciu różnych prędkości przepływu oleju hydraulicznego – przypisanego do konkretnego osprzętu zamontowanego na maszynie. Trzeci obwód hydrauliczny zamontowany w minikoparce KX037-4 powoduje, że olej wraca bezpośrednio do zbiornika co powoduje, że przepływa przez zawory regulacyjne. Rozwiązanie to wyeliminowało ryzyko zanieczyszczenia oleju hydraulicznego w układzie.

Osprzęt dodatkowy

Szybkozłącza mechaniczne firm HENLE i LEHNHOFF. Otwieranie oraz zamykanie następuje ręcznie za pomocą klucza.
Szybkozłącza półautomatyczne firmy CANGINI. Przewaga nad mechanicznym polega na tym, iż operator ręcznie za pomocą klucza otwiera szybkozłącze odpinając łyżkę a kolejną zapina już automatycznie z kabiny. Zwalniana zapadka za pomocą wbudowanych sprężyn wysuwa zaczepy łyżki. Czyli operator tylko raz opuszcza kabinę w celu wymiany łyżki. Zobacz film – Jak zamontować łyżkę na szybkozłączu półautomatycznym
Szybkozłącza w pełni hydrauliczne. Operator korzystając z dodatkowej zabezpieczonej linii hydraulicznej bez opuszczania kabiny dokonuje pełnej wymiany osprzętu.
Łyżka do kopania do minikoparek

Do minikoparki KUBOTA KX 037-4 standardowo polecamy łyżki do kopania o szerokościach 250 mm, 300 mm, 400 mm oraz 500 mm.

Łyżka skarpowa dedykowana do KX 037-4 to 1200 mm.

Łyżki do kopania oraz łyżka skarbowa może być dodatkowo zamówiona w opcji w systemie SymLock. Daje to operatorowi możliwość wykorzystania łyżek jako podsiębierne oraz przedsiębierne.

Łyżka uchylna do minikoparek

Minikoparka KUBOTA KX 037-4 może być wyposażona również w łyżkę skarpową uchylną. Do jej sterowania wykorzystuje się linię hydrauliczną na ramieniu, która jest standardowym wyposażeniem minikoparki oraz pedał umiejscowiony po lewej stronie kabiny. Łyżka skarpowa połączona jest z linią hydrauliczną szybkozłączami co pozwala na jej szybkie wypięcie z szybkozłącza. Taka łyżka również może być zamówiona w systemie SymLock.

Bardziej zaawansowanym sposobem sterowania łyżkami ich kątem kopania jest wyposażenie minikoparki KUBOTA w głowicę powertilt. Pozwala ona na wychylenie dowolnej łyżki w zakresie 90 stopni w prawo i lewo.

W swojej ofercie firma WOBIS posiada głowice powertilt firm CANGINI, HENLE oraz LEHNHOFF. Dostępne są wersje głowic powertilt w wersji szybkozłącza mechanicznego jak i hydraulicznego.

Wiertnica DIGGA PDX3 – istnieje możliwość podpięcia urządzenia do minikoparki KUBOTA model KX037-4. Maksymalna szerokość wiercenia do 600 mm (w zależności od podłoża).

Wiertła – do KUBOTA KX037-4, zaleca się wiertła od 100 do 600 mm szerokości (w zależności od podłoża).

Do modelu minikoparki KUBOTA KX037-4 proponujemy młot hydrauliczny SOCOMEC DMS165. Waga urządzenia 150 kg, w wyposażeniu standardowym dostajemy młot z grotem. Jako opcję dodatkową proponujemy płytę montażową do minikoparek KUBOTA i węże hydrauliczne.

Do modelu minikoparki KUBOTA KX037-4 proponujemy młot hydrauliczny firmy CHICAGO Pneumatic RX3. Waga młota to 166 kg, w wyposażeniu standardowym znajduje się młot z grotem. Dodatkowo proponujemy płytę montażową do minikoparki KUBOTA wraz z wężami hydraulicznymi do urządzenia.

Dane techniczne KX037-4

Model silnika

KUBOTA-Diesel D280-M Di -E4

Pojemność1647 cm3
Moc silnika KM / obr-min24,2 / 2200
Moc silnika kW / obr-min17,8 / 2200
Głębokość kopania3410 mm / –
Wysokość unoszenia*4905 mm / –
Szerokość1550 mm
Wysokość z kabiną2480 mm
Wysokość z zadaszeniem2470 mm
Siła kopiąca łyżki30,0 kN
Siła kopiąca ramienia17,1 kN / –
Przepływ l/min81,4 l/min
max ciśnienie Mpa ( kgf/cm2)24,5 ( 250 )
Maksymalna prędkość jazdy3.0 / 4,6 km/h
Prześwit285 mm
Waga kabina / zadaszenie kg * 3650 / 3480

Galeria minikoparki KX037-4