> Minikoparki KUBOTA SERIA KX > KUBOTA KX030-4

Wróć do maszyn

Minikoparka KUBOTA KX030-4

Minikoparka KUBOTA KX030-4
Waga maszyny
0 kg
Głębokość kopania
0 m
Gdy zadanie jest trudne, a miejsca mało, Minikoparka KUBOTA KX030-4 sprawdzi się idealnie. To kompaktowa maszyna, która mimo niewielkich rozmiarów oferuje dużą moc i świetne osiągi, pozwalając pracować z niewiarygodną łatwością i wydajnością. Dzięki ergonomicznej konstrukcji i największej kabinie w swojej klasie, Minikoparka KUBOTA KX030-4 umożliwia komfortową pracę przez cały dzień.

Główne zalety modelu KX030-4

Doskonałość i osiągi

Duży zasięg ramienia, pojemna łyżka i potężna siła kopania zapewniają imponujące osiągi. Moc KUBOTA KX030-4 zapewnia imponującą siłę kopania. Model High-Spec oferuje dodatkowy układ hydrauliczny. Układem sterujemy przełączając przełącznik typu Thumb-AUX1 AUX2. Aby jednocześnie praca ramienia, wysięgnika, łyżki była płynna i efektywna korzystamy właśnie z dodatkowego układu hydraulicznego. Dobrze wyważone ramię, duża łyżka pozwalają operatorowi kopać szybko, głęboko i bardzo skutecznie – nawet w niesprzyjających warunkach.

Komfort pracy

Największa w swojej klasie kabina sprawia, że operator ma zapewnione komfortowe warunki pracy, co ma ogromny wpływ na wydajność wykonywanych przez niego zadań. Oszklona kabina, panoramiczne okna zapewniają doskonałą widoczność wokół maszyny. Regulowany, amortyzowany fotel, intuicyjny panel sterowania sprawiają, że kierowanie/praca minikoparką KX030-4 staje się przyjemnością. Kabina spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa ROPS, OPG i TOPS co zapewnia operatorowi najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Moc i wydajność

Koparka KX030-4 jest napędzana mocnym i niezawodnym silnikiem Kubota. Mimo że zaprojektowano go z myślą o maksymalnej mocy podczas kopania i podnoszenia ładunków, zadbano także o ograniczenie hałasu i drgań, spełniając wszystkie bieżące normy dotyczące emisji silników.

Doskonała widoczność

Kabina koparki KX030-4 zapewnia szerokie pole widzenia, dzięki czemu operator ma lepszą orientację i może pracować wydajniej i bezpieczniej. Dodatkowa widoczność z przodu i z tyłu od poziomu podłoża ułatwia wykonywanie precyzyjnych zadań w ciasnych przestrzeniach i minimalizuje zagrożenie dla ludzi lub mienia. Ponadto wszystkie węże hydrauliczne wysięgnika zostały zabudowane w wysięgniku, dzięki czemu rzadziej ulegają uszkodzeniom i można je eksploatować przez dłuższy czas, a operator ma szersze pole widzenia i może lepiej skoncentrować się na zadaniu.

Wersja Hi Spec

Minikoparka KX030-4 występuje w wersji Hi Spec. Posiada drugą zewnętrzną linię AUX2. Z zewnątrz łatwo rozpocnać wersję Hi Spec po dwóch liniach umiejscowionych na ramieniu. Obwód AUX występuje z proporcjonalną regulacją przepływu. Linie są obsługiwane za pomocą przycisków umiejscowionych na drążkach. Na panelu cyfrowym znajduje się pokrętło regulacji przeływu oleju w obwodzie AUX2. W zwykłych wersjach, linia obsługiwana jest stopą. Kolejną różnicą jest system Auto Shift

Zobacz film – Porównanie modeli KX Hi Spec vs KX

Transport na przyczepie

Waga koparki to 2790 kg. Pozwala na transport maszyny w dalszym ciągu na przyczepie.

Osprzęt dodatkowy

Szybkozłącza mechaniczne firm HENLE i LEHNHOFF. Otwieranie oraz zamykanie następuje ręcznie za pomocą klucza.
Szybkozłącza półautomatyczne firmy CANGINI. Przewaga nad mechanicznym polega na tym, iż operator ręcznie za pomocą klucza otwiera szybkozłącze odpinając łyżkę a kolejną zapina już automatycznie z kabiny. Zwalniana zapadka za pomocą wbudowanych sprężyn wysuwa zaczepy łyżki. Czyli operator tylko raz opuszcza kabinę w celu wymiany łyżki. Zobacz film – Jak zamontować łyżkę na szybkozłączu półautomatycznym
Szybkozłącza w pełni hydrauliczne. Operator korzystając z dodatkowej zabezpieczonej linii hydraulicznej bez opuszczania kabiny dokonuje pełnej wymiany osprzętu.
Łyżka do kopania do minikoparek

Do minikoparki KUBOTA KX 030-4 standardowo polecamy łyżki do kopania o szerokościach 250 mm, 300 mm, 400 mm oraz 500 mm.

Łyżka skarpowa dedykowana do KX 030-4 to 1200 mm.

Łyżki do kopania oraz łyżka skarbowa może być dodatkowo zamówiona w opcji w systemie SymLock. Daje to operatorowi możliwość wykorzystania łyżek jako podsiębierne oraz przedsiębierne.

Łyżka uchylna do minikoparek

Minikoparka KUBOTA KX 030-4 może być wyposażona również w łyżkę skarpową uchylną. Do jej sterowania wykorzystuje się linię hydrauliczną na ramieniu, która jest standardowym wyposażeniem minikoparki oraz pedał umiejscowiony po lewej stronie kabiny. Łyżka skarpowa połączona jest z linią hydrauliczną szybkozłączami co pozwala na jej szybkie wypięcie z szybkozłącza. Taka łyżka również może być zamówiona w systemie SymLock.

Bardziej zaawansowanym sposobem sterowania łyżkami ich kątem kopania jest wyposażenie minikoparki KUBOTA w głowicę powertilt. Pozwala ona na wychylenie dowolnej łyżki w zakresie 90 stopni w prawo i lewo.

W swojej ofercie firma WOBIS posiada głowice powertilt firm CANGINI, HENLE oraz LEHNHOFF. Dostępne są wersje głowic powertilt w wersji szybkozłącza mechanicznego jak i hydraulicznego.

Wiertnica DIGGA PDX3 – istnieje możliwość podpięcia urządzenia do minikoparki KUBOTA model KX030-4. Maksymalna szerokość wiercenia do 600 mm (w zależności od podłoża).

Wiertła – do KUBOTA KX030-4, zaleca się wiertła od 100 do 600 mm szerokości (w zależności od podłoża).

Do modelu minikoparki KUBOTA KX030-4 proponujemy młot hydrauliczny SOCOMEC DMS165. Waga urządzenia 150 kg, w wyposażeniu standardowym dostajemy młot z grotem. Jako opcję dodatkową proponujemy płytę montażową do minikoparek KUBOTA i węże hydrauliczne.

Do modelu minikoparki KUBOTA KX030-4 proponujemy młot hydrauliczny firmy CHICAGO Pneumatic RX3. Waga młota to 166 kg, w wyposażeniu standardowym znajduje się młot z grotem. Dodatkowo proponujemy płytę montażową do minikoparki KUBOTA wraz z wężami hydraulicznymi do urządzenia.

Do minikoparki KUBOTA KX018-4 proponujemy również przyczepę. Minikoparka idealnie nadaje się do transportu przyczepą. Przyczepy są przystosowane do transportu minikoparek, posiadają najazdy, dzięki którym załadunek/rozładunek odbywa się w szybki sposób.

Przyczepy posiadają europejską homologację. Dzięki niej można rejestrować przyczepy w zakresie 350 – 3500 kg

Dane techniczne KX030-4

Model silnikaKUBOTA-Diesel V1505-E4
Pojemność1498 cm3
Moc silnika KM / obr-min24,4 / 2250
Moc silnika kW / obr-min17,7 / 2250
Głębokość kopania2870 mm / –
Wysokość unoszenia*4560 mm / –
Szerokość1500 mm
Wysokość z kabiną2420 mm
Wysokość z zadaszeniem2420 mm
Siła kopiąca łyżki25,4 kN
Siła kopiąca ramienia*16,2 kN / –
Przepływ l/min49,5 l/min
max ciśnienie Mpa ( kgf/cm2)23,5 ( 240 )
Maksymalna prędkość jazdy2.9 / 4,5 km/h
Prześwit300 mm
Waga kabina / zadaszenie kg *2790 / 2720

Galeria minikoparki KX030-4