> Minikoparki KUBOTA SERIA KX > KUBOTA KX016-4

Wróć do maszyn

Minikoparka KUBOTA KX016-4

Minikoparka KUBOTA KX016-4
Waga maszyny
0 kg
Głębokość kopania
0 m
Nowa Minikoparka KUBOTA KX016-4 wyznacza zupełnie nowe standardy w kategorii maszyn o wadze od 1,5 tony do 2 ton. Potężna siła kopania i szerszy zasięg roboczy zbliża ją do koparek wyższej klasy. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom może pracować w terenach mieszkalnych lub poboczach. Model KX016-4 doskonale sprawdzi się zarówno na dużych placach budowy, jak i w nawet najciaśniejszych przestrzeniach.

Główne zalety modelu KX016-4

Zmienny rozstaw gąsienic

Aby zapewnić optymalną stabilność podczas korzystania z ciężkiego osprzętu, gąsienice minikoparki KX016-4 można rozsunąć na maksymalną szerokość 1240 mm, a następnie zsunąć do szerokości 990 mm, umożliwiając przejazd przez wąskie drzwi oraz pracę w ciasnych przestrzeniach. Ustawienie można zmienić w zaledwie kilka sekund za pomocą niezależnej dźwigni regulacji toru jazdy.

Nowy panel cyfrowy

Panel kontrolny umieszczony jest w prawym górnym rogu dla lepszej widoczności i funkcjonalności. Lampki kontrolne / ostrzegawcze będą ostrzegać i wyświetlać numery kodów np. w przypadkach niebezpieczeństwa przegrzania, problemach z hydrauliką i innych. Łatwiejszy dostęp, prostsze ustawienia, łatwe do odczytania wskaźniki i powiadomienia umożliwiają ciągłą kontrolę stanu koparki.
Panel sterowania KX016-4

Wygodna kabina

Kubota KX016-4 oferuje operatorowi komfortowe warunki pracy. Nowa większa kabina ma na celu zminimalizowanie zmęczenia. Kabina zapewnia więcej miejsca na nogi, posiada płaską podłogę, komfortowy amortyzowany fotel z regulacją, jak również dobrze oszkloną kabinę zapewniającą bardzo dobry widok, na obszar pracy maszyny. Jest to jedna z największych kabin w swojej klasie. W połączeniu w nowym panelem sterowania daje całkowicie nowe możliwości w wykonywaniu prac, które stają się łatwiejsze niż kiedykolwiek.
Minikoparka KUBOTA KX018-4 Kabina wnętrze

Zewnętrzny siłownik

Aby zwiększyć niezawodność podczas wykonywania prac w warunkach zagrożenia, pierwszy siłownik zamontowano na zewnętrznej stronie ramienia, co docelowo chroni go przed uszkodzeniami.

Zewnętrzny siłownik KUBOTA KX016-4

Zwiększona siła kopania

Model KX016-4 cechuje imponująca siła kopania łyżki. Mocne i dobrze wyważone ramię oraz łyżka pozwalają operatorowi kopać szybciej i sprawniej, nawet w najtrudniejszych warunkach.
KUBOTA KX016-4

Osprzęt dodatkowy

Szybkozłącza mechaniczne firm HENLE i LEHNHOFF. Otwieranie oraz zamykanie następuje ręcznie za pomocą klucza.
Szybkozłącza półautomatyczne firmy CANGINI. Przewaga nad mechanicznym polega na tym, iż operator ręcznie za pomocą klucza otwiera szybkozłącze odpinając łyżkę a kolejną zapina już automatycznie z kabiny. Zwalniana zapadka za pomocą wbudowanych sprężyn wysuwa zaczepy łyżki. Czyli operator tylko raz opuszcza kabinę w celu wymiany łyżki. Zobacz film – Jak zamontować łyżkę na szybkozłączu półautomatycznym
Szybkozłącza w pełni hydrauliczne. Operator korzystając z dodatkowej zabezpieczonej linii hydraulicznej bez opuszczania kabiny dokonuje pełnej wymiany osprzętu.
Łyżka do kopania do minikoparek
Do minikoparki KUBOTA KX 016-4 standardowo polecamy łyżki do kopania o szerokościach 250 mm, 300 mm, 400 mm oraz 500 mm. Łyżka skarpowa dedykowana do KX 016-4 to 1000 mm. Łyżki do kopania oraz łyżka skarbowa może być dodatkowo zamówiona w opcji w systemie SymLock. Daje to operatorowi możliwość wykorzystania łyżek jako podsiębierne oraz przedsiębierne.
Łyżka uchylna do minikoparek
Minikoparka KUBOTA KX 016-4 może być wyposażona również w łyżkę skarpową uchylną. Do jej sterowania wykorzystuje się linię hydrauliczną na ramieniu, która jest standardowym wyposażeniem minikoparki oraz pedał umiejscowiony po lewej stronie kabiny. Łyżka skarpowa połączona jest z linią hydrauliczną szybkozłączami co pozwala na jej szybkie wypięcie z szybkozłącza. Taka łyżka również może być zamówiona w systemie SymLock.

Bardziej zaawansowanym sposobem sterowania łyżkami ich kątem kopania jest wyposażenie minikoparki KUBOTA w głowicę powertilt. Pozwala ona na wychylenie dowolnej łyżki w zakresie 90 stopni w prawo i lewo.

W swojej ofercie firma WOBIS posiada głowice powertilt firm CANGINI, HENLE oraz LEHNHOFF. Dostępne są wersje głowic powertilt w wersji szybkozłącza mechanicznego jak i hydraulicznego.

 

Wiertnica DIGGA PDX2 – istnieje możliwośc podpięcia urządzenia do minikoparki KUBOTA model KX016-4. Maksymalna szerokość wiercenia do 600 mm (w zależności od podłoża).
Wiertła – do KUBOTA KX016-4, zaleca się wiertła od 100 do 600 mm szerokości (w zależności od podłoża).

Do modelu minikoparki KUBOTA KX016-4 proponujemy młot hydrauliczny SOCOMEC DMS95/2. Waga urządzenia 95kg, w wyposażeniu standardowym dostajemy młot z grotem. Jako opcję dodatkową proponujemy płytę montażową do minikoparek KUBOTA i węże hydrauliczne.

Do modelu minikoparki KUBOTA KX016-4 proponujemy młot hydrauliczny firmy CHICAGO Pneumatic RX2. Waga młota to 94 kg, w wyposażeniu standardowym znajduje się młot z grotem. Dodatkowo proponujemy płytę montażową do minikoparki KUBOTA wraz z wężami hydraulicznymi do urządzenia.

Do minikoparki KUBOTA KX016-4 proponujemy również przyczepę. Minikoparka idealnie nadaje się do transportu przyczepą. Przyczepy są przystosowane do transportu minikoparek, posiadają najazdy, dzięki którym załadunek/rozładunek odbywa się w szybki sposób.

Przyczepy posiadają europejską homologację. Dzięki niej można rejestrować przyczepy w zakresie 350 – 3500 kg

Dane techniczne KX016-4

Model silnika KUBOTA-Diesel D782-BH
Pojemność 778 cm3
Moc silnika KM / obr-min 13,0 / 2300
Moc silnika kW / obr-min 9,6 / 2300
Głębokość kopania 2250 mm / –
Wysokość unoszenia* 3360 mm / –
Szerokość 990 / 1300 mm
Wysokość z kabiną 2350 mm
Wysokość z zadaszeniem 2330 mm
Siła kopiąca łyżki 12,7 kN
Siła kopiąca ramienia* 7,3 kN / –
Przepływ l/min 27 l/min
max ciśnienie Mpa ( kgf/cm2) 20,6 ( 210 )
Maksymalna prędkość jazdy 2.1 / 3,8 km/h
Prześwit 160 mm
Waga kabina / zadaszenie kg * 1615 / 1565

Galeria minikoparki KX016-4