> Minikoparki KUBOTA SERIA KX > Kubota K008-5

Wróć do maszyn

Minikoparka KUBOTA K008-5

Minikoparka Kubota K008-5
Waga maszyny
0 kg
Głębokość kopania
0 m

Nowość w rodzinie maszyn KUBOTA. Niezwykle kompaktowa, super wydajna i niezawodna to właśnie Minikoparka KUBOTA K008-5 zastąpiła model K008-3. Z nowym silnikiem KUBOTA STAGE V, system antykradzieżowym KUBOTA ANTI-THEFT. 

Główne zalety modelu K008-5

Regulowany rozstaw gąsienic

W modelu K008-5 hydraulicznie regulowany rozstaw gąsienic można w prosty sposób, w ciągu kilku sekund zmniejszyć za pomocą jednej dźwigni do 700 mm, umożliwiając poruszanie się w wąskich przestrzeniach. I odwrotnie, zwiększając rozstaw gąsienic maksymalnie do 860 mm, można zyskać o 15% lepszą stabilność, nawet podczas korzystania z młotów

Wystarczy wyjąć jeden sworzeń, aby w okamgnieniu dostosować wielkość lemiesza z mechanizmem szybkiego składania.

Po zmniejszeniu rozstawu do 700 mm, K008-5 z łatwością zmieści się w większości drzwi, umożliwiając dostęp do budynków.

Minikoparka KUBOTA K008 szerokość

Zabezpieczone orurowanie hydrauliczne przyłącza serwisowego

Z minikoparką K008-5 zapomnisz o wymianie orurowania hydraulicznego przyłącza serwisowego. Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia przewodów hydraulicznych, orurowanie przyłącza serwisowego K008-5 jest zabudowane wewnątrz wysięgnika, a przyłącze serwisowe umiejscowione w dogodnym miejscu na jego końcu.

System ROPS

W celu zapewnienia dodatkowej ochrony koparkę K008-5 w standardzie wyposażono w składaną konstrukcję zabezpieczającą przy przewróceniu. Po złożeniu konstrukcji ROPS minikoparkę można łatwo transportować na ciężarówkach, a także przejechać nią przez drzwi, aby dostać się do wnętrza budynku.

Minikoparka KUBOTA K008 system ROPS

Całkowicie otwierana pokrywa silnika

Po uchyleniu pokrywy silnika zyskuje się dostęp do jego większej części, dzięki czemu łatwiej dotrzeć do jego podzespołów. Przekłada sięto bezpośrednio na szybkość i łatwość serwisowania i konserwacji.

Oryginalny silnik KUBOTA

Minikoparka KUBOTA K008-5 posiada silnik bardzo zaufany na rynku kompaktowych maszyn przemysłowych, wydajne spalanie dzięki unikalnemu silnikowi Three Vortex. Układ spalania zmniejsza emisję spalin i hałas. Jego układ zapewnia również łatwy dostęp do większości komponentów w celu przyspieszenia konserwacji. Ponadto jest teraz w pełni zgodny z normą Stage-V.

Minikoparka KUBOTA KX060-5 silnik

Osprzęt dodatkowy

Szybkozłącza mechaniczne firm HENLE i LEHNHOFF. Otwieranie oraz zamykanie następuje ręcznie za pomocą klucza.
Szybkozłącza półautomatyczne firmy CANGINI. Przewaga nad mechanicznym polega na tym, iż operator ręcznie za pomocą klucza otwiera szybkozłącze odpinając łyżkę a kolejną zapina już automatycznie z kabiny. Zwalniana zapadka za pomocą wbudowanych sprężyn wysuwa zaczepy łyżki. Czyli operator tylko raz opuszcza kabinę w celu wymiany łyżki. Zobacz film – Jak zamontować łyżkę na szybkozłączu półautomatycznym
Szybkozłącza w pełni hydrauliczne. Operator korzystając z dodatkowej zabezpieczonej linii hydraulicznej bez opuszczania kabiny dokonuje pełnej wymiany osprzętu.
Łyżka do kopania do minikoparek

Do minikoparki KUBOTA K008-5 standardowo polecamy łyżki do kopania o szerokościach 250 mm, 400 mm.

Łyżka skarpowa dedykowana do K008-5 to 900 mm.

Łyżki do kopania oraz łyżka skarbowa może być dodatkowo zamówiona w opcji w systemie SymLock. Daje to operatorowi możliwość wykorzystania łyżek jako podsiębierne oraz przedsiębierne.

Bardziej zaawansowanym sposobem sterowania łyżkami ich kątem kopania jest wyposażenie minikoparki KUBOTA w głowicę powertilt. Pozwala ona na wychylenie dowolnej łyżki w zakresie 90 stopni w prawo i lewo.

W swojej ofercie firma WOBIS posiada głowice powertilt firm CANGINI, HENLE oraz LEHNHOFF. Dostępne są wersje głowic powertilt w wersji szybkozłącza mechanicznego jak i hydraulicznego.

 

 

Wiertnica DIGGA PDD – istnieje możliwość podpięcia urządzenia do minikoparki KUBOTA model K008-5. Maksymalna szerokość wiercenia do 400 mm (w zależności od podłoża).

Wiertła – do KUBOTA K008-5, zaleca się wiertła od 100 do 400 mm szerokości (w zależności od podłoża).

Do modelu minikoparki KUBOTA K008-5 proponujemy młot hydrauliczny SOCOMEC DMS50. Waga urządzenia 60kg, w wyposażeniu standardowym dostajemy młot z grotem. Jako opcję dodatkową proponujemy płytę montażową do minikoparek KUBOTA i węże hydrauliczne.

Do minikoparki KUBOTA KX016-4 proponujemy również przyczepę. Minikoparka idealnie nadaje się do transportu przyczepą. Przyczepy są przystosowane do transportu minikoparek, posiadają najazdy, dzięki którym załadunek/rozładunek odbywa się w szybki sposób.

Przyczepy posiadają europejską homologację. Dzięki niej można rejestrować przyczepy w zakresie 350 – 3500 kg

Dane techniczne K008-5

Model silnikaKUBOTA diesel D722-E4-BH-4
Pojemność719 cm3
Moc silnika KM / obr-min10,3 / 2050
Moc silnika kW / obr-min7,6 / 2050
Głębokość kopania *1720 mm / –
Wysokość unoszenia*2870 mm / –
Szerokość700 / 860 mm
Wysokość z kabiną
Wysokość z zadaszeniem
Siła kopiąca łyżki9,8 kN
Siła kopiąca ramienia*4,5 kN / –
Przepływ l/min21 l/min
max ciśnienie Mpa ( kgf/cm2)16,2 ( 170 )
Maksymalna prędkość jazdy2.0 km/h
Prześwit150 mm
Waga operacyjna kg *1050

Galeria minikoparki K008-5